İNGİLİZCE: 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimizin katılacağı derslerimiz çeşitli oyunlar, küçük yarışmalar,görsel aktivitelerle en eğlendirici ve öğretici şekilde verilecektir.

DRAMA: 4-5-6 yaş gruplarına tiyatro öğretmenlerimiz tarafından her hafta, konumuza bağlı olarak,çocuklarımızın da doğaçlama şeklinde katıldıkları, eğitici şovlar sunulacaktır. Dramatizasyon derslerinde ise çocuklarımız kendini ifade etme ve anadillerini geliştirme çalışmaları yapacaklar.

JİMNASTİK: 4-5-6 yaş grubunun katılacağı etkinliğimizde çocuklarımız Beden Eğitimi öğretmenimiz eşliğinde büyük kas gelişimlerini, koordinasyonlarını ve ritim duygularını geliştirecek çalışmalar yapacaklar.

SERAMİK: Öğrencilerimiz haftanın bir günü küçük motor kas gelişimleri için kil ve çamur ile seramik çalışmaları yapacaklar ve fırınlanan eserlerini sizlerle paylaşacaklar.

MÜZİK: Dünyanın evrensel dili olan müzik, çocuklarımız için hem eğlenceli hem de öğretici bir çalışmadır. Okulumuzda her gün müzikle iç içeyiz. Ayrıca haftanın bir günü müzik öğretmeni ile birlikte; çocuklara temel müzik eğitimi vermek üzere çocuğun alışık olduğu elemanları kullanarak tamamen doğal yolla aktif öğrenmeyi teşvik eden; dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğini içeren ORFF çalışmaları yapılacaktır.

ROBOTİK KODLAMA: . Okul öncesi robotik kodlama ile ilgili ailelerdeki en büyük isteksizlik bu kadar küçük yaşta bir çocuğun ekran ile tanışması yada daha fazla haşır neşir olması yönünde. Halbuki kodlama öğrenmek için yada en azından başlangıç yapmak için tablet telefon yada farklı bir cihaza ihtiyacınız yok. Okul öncesinde kodlama etkinlikleri doğru donanım ve eğitmen ile uygulanırsa çocukların ekrandan uzaklaşmasını yada daha az vakit geçirmesini, problem çözme, takım çalışması, dil gelişimi, yaratıcı düşünme gibi bir çok 21. Yüzyıl becerilerinin arttırılmasını, bu yaş grubunda verilecek kazanımların yaparak eğlenerek kalıcı olarak öğrenilmesini ve bilim, matematik, mühendislik, teknoloji gibi konularda çocukların küçük yaşta bilgi sahibi olmalarını sağlar.

SATRANÇ: Derslerimizde öğrencilerimizin hem eğlendirici, hem eğitici, hem de zekâ geliştirici satrançla tanışmalarını hedefliyoruz.

BALE / FOLKLÖR: 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimiz haftada bir gün oluşturulacak gruplarla çalışmalar yapacaklar.

İLKOKULA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: 6 yaş grubu öğrencilerimizi ilkokula hazırlarken hem eğitim-öğretim hem de psikolojik açıdan hazırlama amacındayız. Çocuklarımız çeşitli kitaplar ve defterlerle yapılacak eğitimimizde defter, kitap kullanma,programlı olma, ödev sorumluluğu gibi alışkanlıklar kazanacaklar. Sınıf öğretmenimizin çocuklarımızla yaptığı çalışmaların dışında haftanın bir günü de ilkokul öğretmenimiz ile birlikte çizgi çalışmaları yapılacaktır.

KİTAP GÜNÜ: Mümkünse bir gün önceden çocuğunuzla birlikte okuduğunuz bir kitabı arkadaşlarıyla paylaşması için okula yollayınız. Kitap günü çocuğumuza kitap sevgisini aşılamakta ve ifade etme yeteneğini geliştirmektedir.kitap günlerini sınıf öğretmenlerinizden öğrenebilirsiniz.

AKIL OYUNLARI : “Akıl ve Zeka Oyunları” konusunda uzman  kişiler tarafından programlı bir şekilde uygulandığında anaokulu öğrencilerinin; üretkenlik, düşünme becerileri, görsel algı, analiz becerisi, dikkat ve hayal gücü, matematiksel zeka gelişimi, refleks gelişimi ve farkındalık yeteneklerini geliştiren bütünleşik bir eğitim sistemidir. Çocuklar “akıl ve zeka oyunları” sayesinde geometri ve matematik kavramlarını öğrenirken grup çalışmaları sayesinde sosyal becerilerini ve iletişim yeteneklerini geliştirirler.

RESİM  :  Çocuklar için resim yapmak hem duygusal ve sosyal anlamda hem de beceri ve algı anlamında katkı sağlayan bir etkinliktir. Resim yapan çocuklarda birçok gelişim hissedilmektedir. Duygularını ve bilinçaltındaki durumları resim yaparak yansıtıp, iletişim kurar.