İNGİLİZCE: 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimizin katılacağı derslerimiz çeşitli oyunlar, küçük yarışmalar,görsel aktivitelerle en eğlendirici ve öğretici şekilde verilecektir.

DRAMA: 4-5-6 yaş gruplarına tiyatro öğretmenlerimiz tarafından her hafta, konumuza bağlı olarak,çocuklarımızın da doğaçlama şeklinde katıldıkları, eğitici şovlar sunulacaktır. Dramatizasyon derslerinde ise çocuklarımız kendini ifade etme ve anadillerini geliştirme çalışmaları yapacaklar.

JİMNASTİK: 4-5-6 yaş grubunun katılacağı etkinliğimizde çocuklarımız Beden Eğitimi öğretmenimiz eşliğinde büyük kas gelişimlerini, koordinasyonlarını ve ritim duygularını geliştirecek çalışmalar yapacaklar.

SERAMİK: Öğrencilerimiz haftanın bir günü küçük motor kas gelişimleri için kil ve çamur ile seramik çalışmaları yapacaklar ve fırınlanan eserlerini sizlerle paylaşacaklar.

MÜZİK: Dünyanın evrensel dili olan müzik, çocuklarımız için hem eğlenceli hem de öğretici bir çalışmadır. Okulumuzda her gün müzikle iç içeyiz. Ayrıca haftanın bir günü müzik öğretmeni ile birlikte; çocuklara temel müzik eğitimi vermek üzere çocuğun alışık olduğu elemanları kullanarak tamamen doğal yolla aktif öğrenmeyi teşvik eden; dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğini içeren ORFF çalışmaları yapılacaktır.

BİLGİSAYAR: 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimize haftada iki gün olmak üzere uzman öğretmen eşliğinde,görsel algılama ve beyin fırtınası şeklinde basit bilgisayar çalışmaları yapılacaktır.

SATRANÇ: Derslerimizde öğrencilerimizin hem eğlendirici, hem eğitici, hem de zekâ geliştirici satrançla tanışmalarını hedefliyoruz.

BALE / FOLKLÖR: 4-5-6 yaş grubu öğrencilerimiz haftada bir gün oluşturulacak gruplarla çalışmalar yapacaklar.

İLKOKULA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: 6 yaş grubu öğrencilerimizi ilkokula hazırlarken hem eğitim-öğretim hem de psikolojik açıdan hazırlama amacındayız. Çocuklarımız çeşitli kitaplar ve defterlerle yapılacak eğitimimizde defter, kitap kullanma,programlı olma, ödev sorumluluğu gibi alışkanlıklar kazanacaklar. Sınıf öğretmenimizin çocuklarımızla yaptığı çalışmaların dışında haftanın bir günü de ilkokul öğretmenimiz ile birlikte çizgi çalışmaları yapılacaktır.

KİTAP GÜNÜ: Mümkünse bir gün önceden çocuğunuzla birlikte okuduğunuz bir kitabı arkadaşlarıyla paylaşması için okula yollayınız. Kitap günü çocuğumuza kitap sevgisini aşılamakta ve ifade etme yeteneğini geliştirmektedir.kitap günlerini sınıf öğretmenlerinizden öğrenebilirsiniz.

OYUNCAK GÜNÜ: Evden getirdiği bir eşyayı geri götürme ve koruma sorumluluğu taşımalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Sınıfınızın oyuncak gününü lütfen sınıf öğretmeninizden öğreniniz.